The Queen’s Gambit’i Sevenlerin Kaçırmaması Gereken En İyi 10 Dizi

The Queen’s Gambit’i Sevenlerin Kaçırmaması Gereken En İyi 10 Dizi

  Kasım 8, 2020

  36 Okunma

The Queen's Gambit'i sevenlerin mutlaka izlemesi gereken diziler

1983 yılında yayınlanan ve aynı adı taşıyan romana dayanan “The Queen’s Gambit”, dehasını beslemek için bağımlılığını sakinleştirici haplar kullanan öksüz bir satranç dahisi Beth Harmon’un (Isla Johnston ve Anya Taylor-Joy) hikayesini anlatıyor. Dizi, pek çok kadının profesyonel olarak spor oynamadığı 1960’larda geçiyor. Ülkedeki en iyi oyunculardan bazılarını yendikten sonra, Beth, hızla ulusal bir sansasyon haline gelir. Bununla birlikte, Beth kişisel yaşamında münzevi ve yalnız bir kişiliktir. Netflix mini dizisi bu ikilemi onun dehasının bedeli olarak tasvir ediyor.

Bu çok sevilen mini diziyi bitirdiyseniz, benzer bir yapım arayışınız başlamış olmalı. Bazı diziler kostüm, prosüksiyon tasarımı ve anlattığı dönemle benzerlik gösterirken, bazıları bir dahiyi anlatmasıyla sizi yakalayabilir, elbette spor hikayelerini ve başarı öykülerini seviyorsanız da size göre bir şeyler muhakkak var. Bir kadının başkaldırısı da eminiz ki sizi cezbeden harika hikayelerin en önemli başlıklarından. İşte, sizler için The Queen’s Gambit’e benzeyen 10 harika dizi belirledik ve saydığımız özelliklerden hangileri sizi daha çok etkilemiş olursa olsun kendizie göre bir dizi bulacaksınız. The Queen’s Gambit sevenlerin mutlaka izlemesi gereken en iyi 10 dizi!

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmacizle.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. site iletişim bölümünden telif hakkı ihlallerini bildirebilirsiniz