Sydney Film Festivali, Bu Yıl İkinci Kez Ertelendi

Sydney Film Festivali, Bu Yıl İkinci Kez Ertelendi

  Ağustos 3, 2021

  21 Okunma

Syndey, pandemi nedeniyle bir kez daha festivali erteledi

Avustralya’daki Sidney Film Festivali’nin 2021 etkinliği bir kez daha ertelendi ve şimdi kasım ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Karar, Sidney’de Covid-19’un yeniden canlanmasının neden olduğu bir kilitlenmeyi takiben gelmiş oldu. Yapılan açıklamada; “NSW Hükümeti tarafından geçen hafta açıklanan Sidney karantinasının uzatılması ışığında, Sidney Film Festivali, Festivalin 68’incisini 3-14 Kasım 2021’e erteledi. Kilitlenme sona erdikten sonra tam program ve bilet satışlarını başlayacak.” dendi.

SFF festival direktörü Nashen Moodley, “Sidney Film Festivali, sevdiğimiz filmleri şahsen kutlamak için bir araya geleceğimiz kasım ayında, güvenli bir etkinlik için sinemalara dönmeyi dört gözle bekliyor.” dedi. Greater Sydney’de insanların temel işler dışında evde kalmasını gerektiren mevcut karantina 28 Ağustos’a kadar devam ediyor. Üç kez uzatıldı ve tıp uzmanları daha da uzamasının muhtemel olduğunu söyledi.

Festivalin son gecikmesi, bu yıl SFF’nin ikinci kez ertelenmesi anlamına geliyor. Normalde, Cannes Film Festivali’nden sonra haziran ayında yapılır. Ancak, Berlin ve Cannes’ın bu yıl bir aydan fazla gecikmesiyle SFF, tarihlerini 18-29 Ağustos 2021 olarak açıkladı. 2020’de SFF, Covid-19 nedeniyle tamamen iptal edilmiş ve düzenlenmemişti. Daha sonra, küçük, yalnızca çevrimiçi bir etkinlik düzenlendi.

Yeni gecikme, daha önce temmuz ayında tamamlanan ancak, kamuya açıklanmayan festival seçimini etkileyebilir. Avustralya’da veya yurt dışında vizyona girmesi planlanan, şu anda seçilmiş bazı filmler artık mevcut olmayabilir. Bir yandan, Venedik veya Toronto’da prömiyer yapan, haziran veya ağustos tarihleri için uygun olmayan diğerleri de Sydney tarafından seçilebilir.

Yorum Alanı

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmacizle.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. site iletişim bölümünden telif hakkı ihlallerini bildirebilirsiniz