Sinemalar, Coronavirüse Karşı Alınan Önlemlerden Nasıl Etkilenecek?

Sinemalar, Coronavirüse Karşı Alınan Önlemlerden Nasıl Etkilenecek?

  Kasım 4, 2020

  26 Okunma

Salgın için alınan yeni önlemler sinemalarda neleri kapsıyor?

Geçtiğimiz gün yapılan resmi açıklamalara göre coronavirüs salgınına karşı yeni önlemler alınacak. Bu önlemler kapsamında sinemaların son seans saatlerinde değişikliğe gidilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı duyuruya göre sinemalar, tiyatrolar, kuaförler, düğün salonlarının kapanış saatleri 22.00 olacak.

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında yapılan coronavirüs açıklaması, ülkemizde yeni bir döneme girildiğini resmileştirdi. Dünya çapında 1 milyondan fazla ölüme neden olan coronavirüste yeni bir dalganın başladığı söyleniyordu. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede büyük çaplı coronavirüs karantinasına, sokağa çıkma yasaklarına ve ülke dışına çıkma yasağına başlandı. Ülkemizde ise karantina yolunun seçilmesi yerine, düğün salonları, kuaförler, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna, internet cafe, halı saha, tiyatrolar ve sinemaların kapanış saatlerinde değişikliğe gidildi. Yeni bilgilere göre sinemalar 22.00’de kapanışını yapacak. Bu durumda son seanslar filmin uzunluğuna göre erken bir saate alınacak.

Daha önce İç İşleri Bakanlığı’nın talimatıyla birlikte sinemalar büyük önlemler çerçevesinde açılmıştı. Salonların yalnızca yarı kapasitesi doldurulacak şekilde izleyici alınıyor, izleyicilerin ateşi ölçülüyor ve sinema gişelerinde yiyecek ile içecek satışı yapılmıyordu. Sinemalar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de coronavirüs salgını öncesinin ivmesini yeniden kazanamadı.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmacizle.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. site iletişim bölümünden telif hakkı ihlallerini bildirebilirsiniz