Netflix Direct modu Fransa’da test ediliyor – ShiftDelete.Net

Netflix Direct modu Fransa’da test ediliyor – ShiftDelete.Net

  Kasım 10, 2020

  38 Okunma

Netflix Direct modu Fransa'da test edilmeye başlandı. Geleneksel televizyonculuk anlayışı neden bu platformda test ediliyor? İşte cevabı!

Netflix Direct modu Fransa’da deneniyor. Dizi ve film sayısını durmadan artıran bu yayın platformu, ne izleyeceğine karar veremeyen kullanıcılara hitap etmek için hazırlanıyor.

İçerik kalabalığının yarattığı karmaşayı ortadan kaldırmak isteyen Netflix, bu yüzden birçok yönetmen tarafından eleştirilmişti. Bu mod sayesinde televizyon kanallarında uygulanan “24 saatlik yayın” stratejisi hayata geçirilecek.

RTÜK’ten önemli açıklama: Netflix ve Amazon Prime… RTÜK’ten önemli açıklama: Netflix ve Amazon Prime…

Netflix ve Amazon Prime gibi platformlar hakkında RTÜK’ten açıklama geldi! Bu uygulamaların Türkiye’de ne yapacaklarıi merak ediliyordu.

Netflix Direct modu nasıl çalışacak?

Kullanıcıların istediğini izleyebilme fırsatı önemli bir uygulama ve bu uygulama oldukça dikkat çekiyor. Zira geleneksel televizyonculuk anlayışıdan sıkılan ve kendisine dayatılan içerikleri izlemek istemeyen kişiler Netflix’i tercih ediyor.

Bu mod aracılığı ile izlenen içeriklerin net bir başlangıç ve bitiş saati olacak. 5 Kasım 2020 tarihinden beri test edilen Direct’in aralık ayından itibaren yine sadece Fransa’da kullanılabileceği duyuruldu.

Şu anda sadece İnternet tarayıcıları üzerinden erişilebilen Direct, Netflix için hazırlanan resmî uygulamaya henüz eklenmedi. Ayrıca bu modun diğer ülkelerde kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor.

Netflix Direct modu

Birçok kişi böylece sadece popüler içeriklerin değil yeni içeriklerin de rağbet göreceğini düşünüyor. Her ay onlarca içeriğin sunulması özellikle kendisine sadece Netflix’te yer bulan yeni içerikleri olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor.

Gerçek zamanlı olan bir yayın politikasının nasıl bir sonuç doğuracağını hep birlikte göreceğiz. Netflix’in önceden belirlediği içeriklerin beğenilip beğenilmemesi bu modun kaderini belirleyecek. Geri sarma seçeneğinin yer almadığı bu sistem hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmacizle.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. site iletişim bölümünden telif hakkı ihlallerini bildirebilirsiniz