“Karanlık Şehir Hikayeleri: KİLİT”, 27 Ağustos’ta Vizyona Giriyor!

“Karanlık Şehir Hikayeleri: KİLİT”, 27 Ağustos’ta Vizyona Giriyor!

  Ağustos 21, 2021

  25 Okunma

KİLİT, 27 Ağustos tarihinde izleyiciyle buluşuyor!

Dark Town Pictures yapımcılığında Valizade Biraderler’in ilk filmi Karanlık Şehir Hikayeleri: KİLİT; pandemi sebebi ile ertelenen vizyon tarihini yeniden belirledi: Film, 27 Ağustos Cuma günü izleyiciyle buluşacak.

Cezaevinde aynı gece on mahkumun esrarengiz ölümü ve olayı çözmek ile görevli polislerin hikayesini anlatan “Kilit” filminin çekimleri, Ümraniye Netaş Stüdyoları’nda kurulan özel platonun yanı sıra Adli Tıp Kurumu, Beykoz, Fatih ve İstanbul’un çeşitli bölgelerinde gerçekleştirildi.

Filmin senaryosu Arif & Adil Valizade ile birlikte Cenk Çalışır imzası taşırken, yapımcı koltuğunda Arif Valizade, yönetmen koltuğunda ise Adil Valizade bulunuyor. Polisiye / Gizem türündeki yapım farklı hikayesi ve anlatım dili ile dikkat çekiyor. Filmin oyuncu kadrosunda Mert Fırat, Melisa Aslı Pamuk, Timur Acar, Asuman Dabak, Gökhan Tevek, Tuğçe Karabacak, Melik Akkaya ve Mustafa Alabora gibi güçlü isimlerin yer alması dikkat çekiyor.

5 haftada çekimleri tamamlanan filmin bilimsel, tıbbi ve polisiye konularında Adli Tıp Kurumu’ndan danışmanlık alındı ve çekimlerin bir kısmı bizzat İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda gerçekleştirildi. Özel kurulan platoların yanı sıra VFX destekli farklı mekanları içeriğinde barındıran film, konusu ve türü ile birlikte görsel dili ile de izleyicilere farklı bir yerli film deneyimi vaat ediyor.

 

Yorum Alanı

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmacizle.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. site iletişim bölümünden telif hakkı ihlallerini bildirebilirsiniz