Gal Gadot ve Patty Jenkins, Cleopatra Filmi Üzerinde Çalışıyor

Gal Gadot ve Patty Jenkins, Cleopatra Filmi Üzerinde Çalışıyor

  Ekim 12, 2020

  44 Okunma

Gal Gadot, bir sonraki Kleopatra olacak!

Wonder Woman filmlerinin yıldız oyuncusu Gal Gadot’nun yeni projesi Cleopatra filmi olacak gibi görünüyor. Wonder Woman’ın yönetmeni Patty Jenkins ile Gal Gadot, efsanevi Mısır kraliçesi Kleopatra’nın filmi için birlikte çalışmaya başladı.

Joseph L Mankiewicz’in 1963 yılında Elizabeth Taylor ile hayata geçirdiği Cleopatra’nın Gal Gadot versiyonu için harekete geçildi. Yeni bir Kleopatra için daha önce James Cameron, Steven Soderbergh gibi isimlerin adı anılmıştı. Ancak yapım bir türlü hayata geçirilemedi. Şimdi ise Patty Jenkins ile Gal Gadot, Kleopatra’nın kendi versiyonlarını hayata geçiriyor.

Yeni Cleopatra filmi için Universal, Netflix, Apple ve Warner Bros’un dahil olduğu hak savaşını Paramount Pictures kazandı. Shutter Island, Alita: Savaş Meleği, Büyük İskender gibi yapımların yazarı  Laeta Kalogridis, yeni Kleopatra’nın senaryosunu kaleme alıyor. Ancak film hakkındaki diğer ayrıntılar henüz açıklanmadı.

Orijinal Kleopatra filminin konusu ise şöyleydi: MÖ. 48’de, Roma İmparator’u Sezar Mısır’a sefere çıkmaya karar verir. Ptolemy Sezar’ın güvenini kazanmaya çalışırken, kurnaz eski Kraliçe Kleopatra Sezar’a küçük bir oyun oynar ve Ptolemy’i devredışı bırakır. Sezar çok etkilendiği Kleopatra’yı kendisine eş olarak alır ve onu Mısır’ın tek hakimi ilan eder.  Beraberliklerinden Caesarion adını verdikleri bir de oğulları olur. Ama Sezar’ın Roma’ya geri dönmesi gerekmektedir. Beraberinde Kleopatra’y da götürür. Yeni kraliçe için görkemli bir karşılama töreni düzenlenir. Fakat kısa süre sonra Sezar suikaste uğrayınca güzel kraliçe de ülkesi Mısır’a geri döner.

Cleopatra’nın çekim tarihleri henüz belli değil. Ancak Paramount elini çabuk tutmak istiyor. Bu sırada Patty Jenkins ve Gal Gadot işbirliği Wonder Woman 1984, Aralık ayı içerisinde vizyona girecek.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmacizle.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. site iletişim bölümünden telif hakkı ihlallerini bildirebilirsiniz