David Cronenberg Bilim Kurgusu ‘Crimes of the Future’un Çekimleri Başladı

David Cronenberg Bilim Kurgusu ‘Crimes of the Future’un Çekimleri Başladı

  Ağustos 3, 2021

  21 Okunma

Filmin çekimleri Yunanistan'da başladı!

Viggo Mortensen, Léa Seydoux ve Kristen Stewart’lı oyuncu kadrosuna Tanaya Beatty (“Yellowstone”) ve Nadia Litz (“Big Muddy”)’i ekleyen David Cronenberg, bilim kurgu gerilim filmi “Crimes of the Future”un çekimlerine başladı. Set, eylül ayına kadar devam edecek olan Yunanistan’ın Atina kentinde başladı. Diğer oyuncular arasında; Scott Speedman, Welket Bungué, Don McKellar, Lihi Kornowski, Yorgos Karamihos ve Yorgos Pirpassopoulos yer alıyor.

Mortensen, “David Cronenberg’le bu yeni maceranın sadece iki gününde, filmi çekmeye başladığımızda, Samuel Beckett ve William Burroughs’la birlikte çalıştığı bir hikayeye girmişiz gibi geliyor. Eğer bu mümkünse… Tam olarak buna veya başka bir şeye benzemeyen, ancak, yine de garip bir şekilde tanıdık, dolaysız ve oldukça güvenilir hissettiren bir dünyaya çekiliyoruz. Sonumuzun nereye varacağını görmek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Yapımcılığı, uzun süredir Cronenberg’le birlikte çalışan Robert Lantos (“Barney’s Version,” “Eastern Promises”) tarafından yapılan film, Mortensen’i, en son Freudyen dönem draması “A Dangerous Method”da (2011) birlikte çalıştığı Kanadalı auteur yönetmenle yeniden bir araya getiriyor. Bundan önce, Cronenberg Mortensen’i “A History of Violence” (2005) ve “Eastern Promises” (2007) filmlerinde yönetti.

Cronenberg, “Crimes of the Future”la ender bir orijinal senaryo sunuyor. Tanıtım materyallerine göre film, insanlığın sentetik çevreye uyum sağlamayı öğrendiği, çok da uzak olmayan bir geleceğe derin bir dalış yapıyor. Bu evrim, insanları doğal durumlarının ötesine ve biyolojik yapılarını değiştiren “hızlandırılmış evrim sendromu” olarak bilinen bir metamorfoza taşıyor. Bazıları “transhümanizm”in sınırsız potansiyelini benimserken, diğerleri onu denetlemeye çalışıyor.

Yorum Alanı

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmacizle.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. site iletişim bölümünden telif hakkı ihlallerini bildirebilirsiniz