Amerika Hasılatı Kötü Olan “Tenet”, Uluslararası Gişede 300 Milyon Dolar Barajını Aştı

Amerika Hasılatı Kötü Olan “Tenet”, Uluslararası Gişede 300 Milyon Dolar Barajını Aştı

  Ekim 5, 2020

  58 Okunma

Tenet, Amerika dışında, beklenenden iyi hasılat elde etti

Christopher Nolan’ın “Tenet”inin, Amerika gişe hasılatı çöküşün eşiğinde gibi görünse de, bu hafta sonu dünya çapında 300 milyon doları aştı. Disney yapımı Bette Middler komedisi “Hocus Pocus”, ilk olarak 1993 yılında piyasaya sürüldüğünde başarısız olmuş ama kablolu yayın ve Tv gösterimleriyle kült bir hit haline gelmişti. Film, yeniden gösterime girdi ve  Kuzey Amerika’daki gişe rakamları Tenet’in hasılatlarıyla neredeyse aynı sonucu verdi.

Cadılar Bayramı için tam zamanında yayınlanan ”Hocus Pocus”, 2.570 sinema salonundan 1.9 milyon dolar kazandı. “Tenet”, 2.722 mekandan 2,7 milyon dolar kazandı ve toplam yurtiçi gişesini 45,1 milyon dolara kadar yükseltti. Haftanın iddialı filmlerinden “The New Mutants” ise 2.154 lokasyondan 1 milyon dolar kazanarak yerel toplamını 20.9 milyon dolara çıkardı.

“Tenet”, bu hafta sonu 59 pazardan dünya çapında 14,2 milyon dolar hasılat yaparak denizaşırı ülkelerde çok daha iyi bir performans gösterdi. Bu, uluslararası toplamı 262 milyon dolara ve dünya çapındaki gişeyi 307 milyon dolara çıkardı. Normalde bu rakam, ayrıntılı bir pazarlama kampanyasıyla birlikte 200 milyon dolar bütçeli bir film için felaketi işaret ederdi ama pandemik zamanda bu belki de harika bir rakam. Şirketin bazı üyeleri, filmi online olarak platformlar üzerinden ve kiralama yöntemiyle yayınlamanın ekonomik olarak daha fazla getiri yaratacağını düşünüyordu. Salgın şartları salon gösterimlerini daha da zor duruma sokmuş durumda.

Cuma günü, MGM, Eon Productions ve Universal, “No Time to Die”ın vizyon tarihi 2021 yılına kadar ertelediğini duyurdu. Ardından Cineworld, İngiltere sinemalarını kapatmanın yanı sıra 2018’de satın aldığı Regal Cinemas’ı kapatmayı düşündüğünü duyurdu. Bu yaşanırsa, on binlerce insanın işini kaybetmesi ihtimali de ortaya çıkabilir. Sinema sektöründeki bağımsız salonların ise yaşama şansı her geçen gün azalıyor.


Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmacizle.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. site iletişim bölümünden telif hakkı ihlallerini bildirebilirsiniz